Dodana: 9 czerwiec 2006 07:42

Zmodyfikowana: 9 czerwiec 2006 07:42

Kolejny sukces Krystyny Zabawskiej

Jedna z najbardziej znanych lekkoatletek z naszego regionu, kulomiotka - Krystyna Zabawska po raz kolejny zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski w hali uzyskując przepustkę do startu w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Świata.

Zabawska zdecydowanie wygrała rywalizację kulomiotek w mistrzostwach kraju rozegranych w Spale. Zajmując 1. miejsce zawodniczka klubu Podlasie Białystok pchnęła kulę na odległość 18 m 02 cm, wyprzedzając pozostałe rywalki o prawie 2 metry.
Tym samym Zabawska wypełniła minimum kwalifikacyjne do reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się 11-12 marca w Moskwie.

Oprócz Zabawskiej drugi złoty medal w Mistrzostwach Polski wywalczyła inna lekkoatletka Podlasia Białystok - Kamila Stepaniuk. Triumfowała ona w skoku w zwyż - 181 cm.